Fideratio w mediach - Fideratio - coaching online, psychoterapia chrześcijańska, katolicka
blank

Czy psychologia może pomóc religii?

Niedziela łódzka 1/2006

O znaczeniu psychologii dla wzrastania w zdrowej religijności z o. Wojciechem Jędrzejewskim, dominikaninem z klasztoru im. bł. Piotra Frassatiego w Łodzi, rozmawia Rafał Osiński

Uczucia – wróg czy sprzymierzeniec religii?

Religijność odciętej głowy
WOJCIECH JĘDRZEJEWSKI OP

Religia, a zwłaszcza katolicyzm,jest źródłem napięć, nerwic i poczucia niższości. Ludzie pobożni wpadają w paranoje myślenia o sobie samych, Bogu, innych ludziach, o własnym miejscu w świecie”. Nie jest to bynajmniej moje credo. Cytuję po prostu często stawiany zarzut.

blank

Coaching chrześcijański

Św. Ignacy był prekursorem coachingu – uważa o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin z Łodzi. Mówi to jako praktyk coachingu i „absolwent” rekolekcji ignacjańskich. Jakie ma argumenty?

blank

Zacznij żyć – RADOŚĆ, SZCZEROŚĆ, WOLNOŚĆ!

Seminarium Odnowy Wiary, 18 maja 2018

blank

Eksplozje radości
[#05] Radość z odkrycia istoty rzeczy!

Zostaliśmy stworzeni do szczęścia i nic tego nie zmieni! Nawet gdy bardzo nieszczęśliwie robi się wokół – co jakiś czas Bóg rozsadza te ciemności! O tym między innymi w sześcioodcinkowej serii o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.

blank

O życiu pełnym manipulacji, sterowaniu czy wywieraniu wpływu  Magdaleną Jagiełło

 7 września 2019

Maciej Dobrowolski zaprosił do studia psychologa, psychoterapeutę i coacha – MAGDALENĘ JAGIEŁŁO i to właśnie z nią rozmawiał  o życiu pełnym manipulacji, sterowaniu czy wywieraniu wpływu, ale nie tylko.

blank

Współczesny świat czasem jest tak trudny do zniesienia (jeśli tak można ująć nasze życiowe problemy), że bez rady fachowca można sobie samemu nie poradzić. A takim właśnie fachowcem od rozwiązywania życiowych problemów jest nasz gość.

blank

CO radzeniu sobie w czasach kwarantanny z Magdaleną Jagiełło

3 kwietnia 2020

Chyba nie do końca umiemy sobie poradzić z tym co na nas spadło. Są może jednak sposoby, które będą skuteczne? O to Maciej Dobrowolski zapytał puławskiego psychologa, terapeutę i coacha – MAGDALENĘ JAGIEŁŁO

blank

Coaching chrześcijański – możliwy?

Coaching jest jak taniec „tu i teraz”, w którym każdy wykonany krok jest aktywnym gestem ku zmianie i odkrywa nowe perspektywy.

Zobacz co dodatkowo umożliwia coaching chrześcijański

Magdalena Matwiejczuk (Jagiełło)

blank

 Coaching chrześcijański – aby mieć życie w obfitości

Siłą coachingu są pytania trafiające w sedno sprawy. Czasem jedno mocne pytanie zadane przez coacha może chodzić za klientem tydzień, np.: Jakie ponosisz koszty, gdy nie robisz tego co dla ciebie ważne w życiu?

Z Magdaleną Jagiełło, prowadzącą Studium Coachingu w ujęciu chrześcijańskim przy Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich rozmawia Anna Matuszewska, absolwentka I edycji Studium.

blank

Rozmowa z Magdaleną Jagiełło na temat walki z depresją.

14.09.2019

blank

Z Jarosławem Kretem, dr. Piotrem Woźniak, Kamilem Baleją i Magdaleną Tacik w Polsat rodzina w programie Mamma Mia

blank

Kawa czy herbata?

11.09.2012

Współodczuwanie, a życie codzienne – dlaczego paraolimpiada przyciągnęła tłumy kibiców, a w Polsce na niepełnosprawnych patrzy się z niechęcią?

O tym rozmawiamy z Magdaleną Matwiejczuk (Jagiełło)– psycholog.

blank

Kawa czy herbata?

20.01.2012

W studio: Magdalena Matwiejczuk (Jagiełło)– psycholog, Agata Załęcka – Kabaret Moralnego Niepokoju, Marcin Broda – laryngolog, Bogdan Kalus – aktor. Mężczyźni chrapią – kobiety cierpią! Kobiety nie przyznają się, że chrapią. Dlaczego to takie wstydliwe? Jak pozbyć się tej uciążliwości? Co na to medycyna? Dlaczego chrapanie przyczynia się do rodzinnych konfliktów?