Terapia par i małżeństw - chrześcijańska, katolicka terapia małżeńska
blank
Psychoterapia par i małżeństw
 • Psychoterapia chrześcijańska / psychoterapia katolicka adresowana jest do par i małżeństw, które chcą polepszyć swoją relację, przeżywają kryzys lub doświadczają narastających nieporozumień, które skutecznie utrudniają wspólne życie.
 • Spotkanie z terapeutą to nie jest dowód słabości, ale akt walki o relację. Bo nie kto inny jak terapeuta jest bezstronnym obserwatorem, który najlepiej zdiagnozuje problem, umożliwi zmianę perspektywy. Pomoże również w trudnej sztuce komunikacji, konwersacji bez uprzedzeń, bez negatywnych emocji.

 

Korzyści chrześcijańskiej terapii dla małżeństw:

 • Dzięki terapeucie – bezstronnemu obserwatorowi, rozstrzygnięcie czy jest szansa na kontynuację relacji czy rozwiązaniem jest rozstanie się.
 • Jeśli nie myślicie o rozstaniu, tylko trudno Wam funkcjonować w sieci rutyny, powinności, wyzwań, problemów, to terapia pozwoli Wam znaleźć konstruktywne rozwiązania umożliwiające wzajemne zrozumienie i wsparcie.
 • Podejmiecie konstruktywny dialog, ponieważ terapeuta uczy wzajemnego słuchania, precyzowania oczekiwań, ustalania wspólnych celów.
 • Spojrzycie na swoją relację i problemy z odpowiedniego, zdrowego dystansu.
 • Zrozumiecie postawę drugiej osoby i wypracujecie akceptowalny kompromis.
 • Nauczycie się poszanowania siebie nawzajem, mając na względzie, że obie osoby w związku są jednakowo ważne i niezbędne.
 • Nabędziecie umiejętności dawania sobie nawzajem wzmocnień, o czym często zapomina się w toku codziennych spraw i rutynie długoletniego związku.

 

Terapia małżeńska katolicka – dla kogo?

Terapia chrześcijańska par, jest dedykowana dla wszystkich, którzy:

 • Są zarówno w małżeństwie, jak i w nieformalnych związkach.
 • Są ze sobą długo, jak i krótko.
 • Nie mogą się już ze sobą porozumieć, wydaje im się, że nic ich nie łączy i jako jedyne wyjście widzą rozstanie.
 • Pozostają w długoletnich związkach, w których czują się sfrustrowane jego stanem i chcą, by ożyły dawne emocje, aby odkryć i ujawnić przed partnerami ich wzajemne oczekiwania oraz przetworzyć nagromadzone przez lata nierozwiązane kwestie i uporać się z nimi.
 • Pragną przepracować w swoim związku temat: poprawy komunikacji, agresji, zdrady, braku zaufania, samotności w związku, kłótni, cichych dni.
 • ​Potrzebują wsparcia w kryzysie, gdy już pomimo usilnych starań nie mogą się ze sobą porozumieć bez pretensji, bez emocji albo wręcz odwrotnie stali się pozbawionymi emocji zgorzkniałymi cynikami.
 • Mają wrażenie, że wszystko już było wielokrotnie omawiane a i tak wyjaśnienia nie przynoszą skutku.
 • Chcą zidentyfikować wzajemne potrzeby, zrozumieć zachowania partnera.
 • Chcą znaleźć wzajemny konsensus przy zachowaniu postawy wzajemnego szacunku i akceptacji.
 • Pragną na nowo odbudować relację, poprawić jakość związku i poznać swojego partnera na nowo z całkiem innej perspektywy.
 • Zaczynają zamykać się na partnera, nie mają siły i chęci go rozumieć,  sami czują się niezrozumiani.

 

Jeśli padło zbyt wiele raniących słów, jeśli czujesz, że każdy dzień oddala Was od siebie, nie czekaj, aż sytuacja sięgnie zenitu i jedynym wyjściem będzie dla Was rozstanie. Porozmawiaj szczerze z partnerem. Umów Was na spotkanie z terapeutą. Pozwoli to Wam na spojrzenie na sprawy w całkiem nowym świetle, ujawni skrywane emocje oraz zdefiniuje wzajemne potrzeby i oczekiwania. Zawalcz o swoją relację!

 

Chrześcijańska psychoterapia par – kiedy

Jesteś w związku, który Twoim zdaniem powinien dawać satysfakcję, poczucie zrozumienia i spełnienia, a jednak rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Okazuje się, że gdy po okresie początkowej namiętności i intymności, w naszym życiu pojawia się rutyna i problemy dnia codziennego, to bardzo łatwo oddalić się od siebie i żyć tylko pozornie razem.

Jeżeli nie udało Wam się wcześniej wypracować dobrej komunikacji, która  zdawałaby egzamin w trudnych chwilach, to teraz w sytuacji kryzysu bardzo trudno jest Wam się porozumieć. Jeżeli nie dawaliście sobie wzmocnień w postaci komplementów, a w Waszym związku dominowały uwagi i krytyka, to w przypadku wystąpienia konfliktu, może brakować woli do współpracy, przebaczenia i pojednania.

Wcześniejsze zamiatanie problemów pod dywan, mogło spowodować napiętrzenie spraw i poczucie, że osiągnięcie porozumienia jest teraz trudne do realizacji. Z powodu złości, żalu, rozczarowania, doznanych przykrości ciężko jest prowadzić zdrowy dialog. Wymaga to wyzbycia się małostkowości, egocentryzmu, ale także świadomości własnych potrzeb i wartości, którymi kierujemy się w życiu.

Kłótnie, pretensje, poczucie osamotnienia, niezrozumienia, problemy seksualne – to tylko niektóre objawy kryzysu. Często kryzys dotyczy kwestii związanych z wiernością czy lojalnością, niemożnością podjęcia decyzji na temat wspólnej przyszłości. Choć kryzys w związku jest trudnym doświadczeniem, często, wbrew pozorom, okazuje się być szansą. Konstruktywne poradzenie sobie z nim umacnia i na nowo definiuje relację.

Jeżeli tkwicie w patowej sytuacji, nie potraficie porozumieć się z partnerem, a czynione wysiłki nie przynoszą rezultatów, proponujemy skorzystanie z naszej oferty pomocy.

Terapeuta z naszego zespołu pozwoli Wam na nowo, bez negatywnych emocji, usłyszeć się wzajemnie. Wyposaży Was w odpowiednie techniki zapobiegania kryzysom w związku oraz służące budowaniu relacji opartej na szacunku i konstruktywnej komunikacji.

 

Zarezerwuj wizytę