Anna Ukalska - Fideratio
blank
Anna Ukalska

Psycholog, psychoterapeutka, mentor, coach, trener, konsultant kariery, HR Advisor
Moją pasją jest człowiek i jego powołanie rozumiane bardzo szeroko, jako wezwanie do pełnego wykorzystania własnego potencjału, możliwości, realizacji pragnień, marzeń, po to, by być spełnionym i szczęśliwym ale też po to, żeby być pomocą i wsparciem dla innych. Wyznaję zasadę, że człowiek jest jednością psycho-fizyczno-duchową i że tylko zadbanie o każdą z tych sfer zapewnić może zdrowie, komfort życia, równowagę, poczucie szczęścia i spełnienia.

Oferuję: konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną osób dorosłych, coaching, mentoring biznesowy – wsparcie realizacji celów zawodowych, wsparcie dla liderów, managerów w obszarze leadershipu, usługi w obszarze Human Resources, doradztwo kariery.

Pomagam w obszarach:
– współuzależnienia oraz wychodzenia z DDD/DDA
– radzenia sobie z traumą i trudnymi doświadczeniami z dzieciństwa
– zaburzeń depresyjnych
– przechodzenia przez żałobę i stratę
– radzenia sobie z trudnościami w relacjach interpersonalnych, komunikacji w związkach
– problemów wychowawczych
– treningu kompetencji społecznych
– interwencji kryzysowej
– doradztwa kariery
– leadershipu

W pracy kieruję się podejściem integracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem nurtu gestalt, technik behawioralno-poznawczych oraz modelu IFS. Dobieram optymalną formę wsparcia w zależności od potrzeb Pacjenta/Klienta. Kluczowa obok proponowanych metod i technik pracy jest dla mnie relacja terapeutyczna, którą postrzegam jako fundamentalny klucz do zmiany i zdrowienia.

Wykształcenie: Ukończyłam psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz psychoterapię w Szkole Psychoterapii INTRA w Warszawie. W INTRZE skończyłam również roczny Kurs Pomocy Psychologicznej. Dodatkowo na WSPiA w Lublinie ukończyłam Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Jestem również absolwentką kursów z zakresu coachingu (Centrum Mentoris) oraz mentoringu (Coach Wise Poland S.A.). Pracuję przede wszystkim z Klientami oraz Pacjentami na sesjach indywidualnych. Jestem również trenerem biznesu z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym i warsztatowym w obszarze kompetencji miękkich, dlatego chętnie prowadzę też szkolenia, warsztaty i webinary z zakresu rozwoju kompetencji miękkich, rozwoju osobistego, wellbeingu, selfcare czy wypalenia zawodowego. Posiadam 20-letnie doświadczenie w pracy z biznesem w międzynarodowych korporacjach, spółkach giełdowych, spółce skarbu państwa, firmach rodzinnych w roli HR Dyrektora, HR Managera, HE Eksperta, HR Advisora, gdzie wspierałam kadrę zarządzającą – Zarządy, Senior Management oraz liderów w zakresie realizacji polityki personalnej. Jestem współzałożycielką Fundacji WARTA UWAGI, która koncentruje się i służy kobietom i wszystkim tym, którzy pragną spełnionego, zdrowego i szczęśliwego życia. W ramach pracy dla Fundacji prowadzę zajęcia dla nastolatek oraz Seniorów – mają one szczególne miejsce w moim sercu. Pracuję zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty i podlegam stałej superwizji. Stale podnoszę swoje kompetencje poprzez udział w różnorodnych formach dodatkowego kształcenia.

Jestem miłośnikiem ludzi, niepoprawną optymistką i prawdziwą szczęściarą. W świat niosę wiarę w to, że fakty i zdarzenia są przyjazne, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, że małe kroki dają wielkie rezultaty i że wdzięczność jest kluczowym fundamentem szczęścia.Doceniam każdą chwilę spędzoną z samą sobą. Wszystkie pozostałe dzielę z moją Rodziną – mężem i dwójką cudownych dzieci – Dominikiem i Helenką.

www.ukalska.pl